Bakan Yanık’ın üstadı Atatürk’e hakaret etti… Açıkça “Fethullahçıyım” demişti

Nasname adlı yayın organı üzerinden kaleme aldığı yazılar ile Türk ordusuna iftira atan, Ergenekon ve Balyoz kumpaslarına destek veren ve FETÖ üyesi olduğunu aleni bir şekilde “Ben Fethullahçıyım” diye ilan eden Cevdet Akbay, Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ölümünden 5 ay önce çekilen fotoğrafını paylaşan, ABD’de yaşayan FETÖ’cü Cevdet Akbay, şu ifadelerle Atatürk’e hakaret etti: “Fotoğraftaki yakışıksız şahsı tanıyan var mı? İpucu vereyim: İngilizlerin en has uşaklarındandı. Son asrın eli kanlı diktatörlerindendi. Fotoğraf ‘ebedi idam’a götürülmeden birkaç gün önce çekilmiş.

CHP’li Kamal mıymış bu? İngilizlerin Irak’a kral olarak atadıkları uşakları Kral Faysal’a ne kadar da benziyor! Netse ki İngilizler CHP’li Kamal’ı kral olarak atamadı. Ona cumhurbaşkanlığı makamını münasip gördüler. Memleketi ona emanet edip gönül rahatlığıyla gittiler.”

Kendi örgütü CIA iş birliği ile ABD Pensilvanya’da yer alan FETÖ’cü Cevdet Akbay’ın paylaşımı tepki çekti.

SİNAN MEYDAN O FOTORĞAFIN HİKAYESİNİ ANLATTI

Tarihçi Sinan Meydan, FETÖ’cü Cevdet Akbay’ın hakaret ettiği Atatürk’ün o fotoğrafının hikayesini anlattı:

BAKAN YANIK’IN “HOCASI”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2013’te Cevdet Akbay’a yazdığı bir Twitter gönderisinde, Cevdet Akbay’a “üstad” dedi.

İşte o paylaşımlar:

Ancak Bakan Yanık tweetlerini sildiği için, Cevdet Akbay’ın yanıt verdiği içerikler artık görünmüyor.

ODATV İPLİĞİNİ 2010’DA PAZARA ÇIKARDI

FETÖ’cü Cevdet Akbay’ın kim olduğunu Odatv 2010’da kaleme aldı.

“Evet, ben Fethullahçıyım” başlıklı yazıda, Cevdet Akbay’ın FETÖ örgütü içindeki rolü ve icraatları tek tek anlatıldı. İşte o yazı:

“EVET, BEN FETHULLAHÇIYIM”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*