İftardan sonra Türk kahvesinin yanında maden suyu içerseniz… Maden suyu ve Türk kahvesi bir araya geldiğinde neler oluyor?

Uzun süre aç kalmaya yol açan oruç dönemlerinde bazı mide ve sindirim problemleri de ortaya çıkabiliyor. Özellikle iftardan sonra çok fazla yemek yendiğinde midede ağırlık yapabiliyor. Vücutta mineral kaybının da olması bazı besinlerin alınmasını gerektiriyor. Türk kahvesi ve maden suyunun birleşimi ise hazımsızlığa kökten çözüm sunuyor. Peki bu birleşim başka nasıl faydalar sağlıyor?

Sindirim problemlerine yardımcı

Sindirim ve hazımsızlık problemlerini engellemek için iftarda yediklerimizin dışında iftardan sonra ve sahura kadar sindirime yardımcı besinlerin yenmesi de gerekiyor. Mutlaka sağlıklı besinlerin tüketilmesi şart. Ayrıca Türk kahvesi ve sodanın bu konuda oldukça etkili olduğu belirtiliyor. Uzun süreli açlık ve susuzluk sonrası vücut hızla mineral ve vitamin kaybediyor. Sindirim başka hastalıklara da yol açabiliyor.

Kahveyi soda ile tüketmenin faydaları neler?

Uzun süreli susuzluktan sonra vücutta doğru oranda sıvı artışı olmalı. Bu nedenle suyun yanı sıra sağlıklı ve sıvı oranı yüksek olan maden suyu gibi besinler tüketilmeli.

Maden suyu, azalan mineral oranını artırarak vücudun gözeneklerini açar. Toksinlerin atılmasını sağlar. Ayrıca içerdiği kafein uyarıcılar ile Türk kahvesi de deforme olmuş sinir sistemini yeniler.

Ağız içinden yemek borusuna, mideye ve bağırsağa kadar atık yemeklerin dışkı ya da idrarla çıkmasını sağlayan maden suyu, oruçluyken ağız kokusunu da azaltır.

Bu ikili, konsantrasyon ve halsizlik sorunlarına iyi gelir. Ayrıca hazımsızlık ve şişkinliği önler.

Sahurda içilecek bir şişe maden suyu, ertesi gün su ihtiyacına daha az ihtiyaç duyulmasını da sağlar.

Türk kahvesinin faydaları neler?

Türk kahvesi tek olarak içildiğinde de sayısız faydaya sahip. İlk akla gelen etkisi sindirim sistemine yardımcı olmak ve yorgunluğa iyi gelmek olan Türk kahvesinin başka hangi faydaları var?

  1. Diyabet ve parkinson rahatsızlıklarını engeller.
  2. Pankreas kanseri riskini azaltır.
  3. Depresyon gibi sorunlara iyi gelir.
  4. Kolesterolü dengeler.
  5. Ağrı kesici etkiye sahiptir.
  6. Meme kanseri riskini azaltabilir.
  7. Siroz riskininin azalmasına yardımcı olur.
  8. Nefes alış verişi dengeleyebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir