İsrail askerleri Cenin’de 6 Filistinliyi öldürdü, 26 kişiyi yaraladı

İsrail askerlerinin, işgal altında bulunan Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin Mülteci Kampı’na düzenlediği baskında 6 Filistinli öldürüldü, 3’ü ağır 26 kişi de yaralandı.

AA’nın haberine göre, İsrail askerleri Cenin Mülteci Kampı’nda henüz kime ait olduğu tespit edilemeyen bir evi kuşattı. Askerler, sivil bir araç ile baskın düzenleyerek evin etrafını sardı. Söz konusu sivil aracı, bir buldozer eşliğinde askeri araçlar takip etti.

Görgü tanıkları, kuşatma altındaki evin İsrail askerleri tarafından bombalandığını, ardından bölgeden duman yükseldiğini aktardı. Yerel medyada, kampa giren İsrail askeri araçlarının fotoğrafları ve görüntüleri yayınlandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin Cenin’de düzenlediği baskında 6 Filistinlinin öldürüldüğü, 3’ü ağır 26 kişi de yaralandığı belirtildi.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada ise “Güçlerimiz Cenin’de faaliyet gösteriyor” denildi ve daha fazla ayrıntıya yer verilmedi.

İSRAİL, NABLUS’TA DA BİR EVE BASKIN DÜZENLEDİ

Öte yandan yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail güçleri Nablus kentinin doğusundaki mahallelere de baskın düzenleyerek bir evi kuşattı.

Baskının ardından Filistinliler ile İsrail güçleri arasında olaylar çıktı. İsrail güçleri olaylar sırasında 4 Filistinliyi gözaltına aldı. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*