Google mühendisi lüks evlerinde eşini vahşice öldürdü

Google’da çalışan evli bir çiftin korkunç sonu gündem oldu… ABD’nin California eyaletindeki Santa Clara bölgesinde 2 milyon dolarlık lüks bir evde yaşayan Liren Chen ve eşi Xuanyi Yu’nun mutlu evliliği korkunç bir şekilde sona erdi.

Bilinmeyen bir sebeple anlaşamayan çift arasında 16 Ocak’ta çıkan kavga 27 yaşındaki Chen’in eşini döveren öldürmesiyle son buldu. Yazılım mühendisi olarak çalışan Chen’in cinayet işledikten sonra ilk yardım ekiplerini ve polisleri ararken, eve gelen polis Chen’i dizlerinin üzerine çökmüş vaziyette boşluğa bakarken yakaladı.

Cinayetle suçlanan Chen’in “kan gölü” içerisinde kaldığı ve kolunda yaralar olduğu da belirtildi. Santa Clara Bölge Savcılığı, Yu’nun kafasına sert bir cisimle vurulduğunu açıkladı.

Çiftin ismini açıklamayan yakın bir arkadaşı polislere haber verirken, “Chen telefonunu ya da evinin kapısını açmıyor. Evin içinde onun dizüstü durduğunu görüyorum” dedi. Polis olay yerine gelir gelmez Chen’i gözaltına aldı.

Google sözcüsü Bailey Tomson, New York Post’a açıklamalarda bulundu. Tomson öldürülen genç kadın hakkında konuştu. Tomson, “Xuanyi’nin başına gelenlerden dolayı şoke olduk ve bizi çok derinden üzdü. Aklımız ailesinin yanında, onun ailesine ihtiyaçları olan desteği sunmaya çalışacağız” dedi.

Chen’in YouTube’da görev aldığı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x