Marmara’da batan gemi: Genç stajyerin sevgilisine attığı son mesaj ortaya çıktı

Marmara Deniz’inde batan gemide stajyerlik yapan Ahmet Atav’ın sevgilisine attığı video ve mesajlar ortaya çıktı. Atav’ın videoda yorgun, yüzünün ıslak ve kıyafetlerinde yağ lekeleri olduğu ortaya çıktı.

Balıkesir Marmara Adası’ndan hareket eden gemi, kötü hava ve deniz şartları nedeniyle Bursa’nın Karacabey ilçesi yakınlarında battı. Kazadan sonra mürettabattan Aşçı Zeynep Kılınç’ın cenazesine ulaşıldı, diğer 5 kişi için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Arama çalışmalarına Deniz Kuvvetleri, Sahil Güvenlik, Kıyı Emniyeti ve diğer birçok kurumdan yaklaşık 1000 personel katılıyor. Dalgıçlar, geminin enkazında ve çevresinde yoğun bir şekilde arama yaparken, mürettebatın suya savrulmuş olabileceği ihtimali üzerinde de duruluyor.

TIKLAYIN – Batan geminin kayıp mürettebatını arama çalışmaları sürüyor: Midye çiftliğindeki ağlara takılmış olabilirler!

Video mesaj ortaya çıktı

Sabah’tan Ceyhan Torlak‘ın haberine göre, makine stajyeri 22 yaşındaki Ahmet Atav’ın sevgilisine gönderdiği son video mesajda saçlarının ıslak olduğu, yüzünden damlayan sular olduğu dikkat çekerken, kıyafetinde de yağ lekeleri bulunduğu görüldü. Atav’ın gemideki su sızıntılarını tamir ettikten sonra kız arkadaşına “Şimdi uyuyoruz” mesajı gönderdiği öğrenildi. Ayrıca, gemiden ayrılması planlanan yağcı ve elektrikçi arkadaşı Doğuşcan Yaylak’a borçlarını kapatma ve çarkçıbaşı olduktan sonra onu yanına alma sözü verdiği belirtildi.

TIKLAYIN – Marmara’da batan geminin eski personeli: Kaptan bile batma tehlikesinden bahsediyordu

Düğünü vardı

Baş mühendis-makinist Murat Çalışkan’ın bir ay sonra düğünü olduğu ortaya çıktı. Olaydan 2 gün önce gemiden ayrılan yağcı ve elektrikçi Doğuşcan Yaylak, Ahmet Atav’ın gemide kalmasını istediğini, ancak geminin durumunu bildiği için ayrıldığını belirtti. Atav’ın borçlarını kapatma niyetiyle çalışmaya devam etme kararı aldığını, gelecekte çarkçıbaşı olmayı ve Yaylak’ı yanına almayı planladığını söyledi. Yaylak, Çalışkan’ın da nişanlı olduğunu ve düğününün bir ay sonra olduğunu paylaştı.

TIKLAYIN – Marmara’da 5 mürettebatı arama çalışmaları sürüyor: 51 metre derinlikte tespit edilen geminin deniz tabanına düz şekilde oturduğu tespit edildi

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x